15 listopada, 2019

Noc Świadków w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, pierwsze takie w Krakowie.
Chcemy wspólnie wesprzeć tych, którzy na co dzień spotykają się z dyskryminacją i prześladowaniami z powodu wiary w Chrystusa.
Wyraźmy solidarność z nimi przez naszą obecność i modlitwę. ☺️

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" we współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie
zaprasza na "Noc Świadków", która odbędzie się w sobotę, 9. listopada 2019 r.

✅Cykl wydarzeń rozpocznie się FlashMobem na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 17:05 - akcją informacyjną mającą na celu uświadomienie zebranym, że męczeństwo za wiarę jest stale aktualne we współczesnym świecie.
✅Następnie o 18:30 w Bazylice Mariackiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan z udziałem Metropolity Krakowskiego Jego Ekscelencji Abpa Marka Jędraszewskiego.
✅O 19:30 rozpocznie się Czuwanie Modlitewne upamiętniające współczesnych świadków wiary i męczenników. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać chrześcijan, którzy w XXI w. doświadczyli prześladowań z powodu wiary w Chrystusa z różnych krajów: Nigerii, Egiptu, Pakistanu, Francji, Syrii oraz Iraku.

✅Świadectwo wygłosi Maryam Kurda, chrześcijanka z Iraku, która była bezpośrednim świadkiem ucieczki chrześcijan w 2014 r. z Równiny Niniwy w wyniku wypędzenia przez ekstremistów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

✅Liturgię wzbogaci śpiew chóralny i oprawa graficzna.

✅WOLONTARIAT! Chcesz się zaangażować i pomóc w organizacji? 🙂 Wypełnij formularz wolontariusza: https://forms.gle/1enumECL25ghxMFy5

✅Księża, którzy chcieliby dołączyć do koncelebry proszeni są o bezpośredni kontakt wysyłając wiadomość na adres: biuro.krakow@pkwp.org

🙏🏻Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JE Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *