24 lutego, 2021

#WIELKIPOSTDLAAFRYKI

WIELKI POST DLA AFRYKI
W tegorocznym Wielkim Poście chcemy skierować swoje modlitwy na Kontynent Afrykański, gdzie sytuacja chrześcijan z roku na rok pogarsza się. Ekstremizm islamski, który obejmuje coraz więcej państw Afryki stwarza duże niebezpieczeństwo nie tylko dla chrześcijan, ale także dla innych grup religijnych.

 

Ataki uzbrojonych islamistów nasiliły się w wielu częściach Afryki, od Mali i Burkina Faso po Mozambik. Ofiarami są miejscowi cywile, zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie. Tysiące osób zmuszonych jest do ucieczki, do życia w obozach dla uchodźców.

Chociaż źródła konfliktów są różne i często materialne (handel narkotykami, bronią i ludźmi w Mali i Burkina-Faso, kontrola żyznych ziem i wody w północnej Nigerii i Kamerunie, minerały w Kongo, ropa w Mozambiku), to za atakami terrorystycznymi stoją ekstremiści pochodzenia muzułmańskiego, a ich ideologia zawiera elementy radykalnego islamu, co usprawiedliwia zbrojne podboje terytoriów w celu ustanowienia islamu lub jego rzekomej czystej formy.

Kościół katolicki często jest jednym z ofiar, ale przede wszystkim jest główną siłą wsparcia, pojednania i uzdrowienia dla wszystkich, którzy cierpią z powodu przemocy.

Przygotowaliśmy pięć materiałów pokazujących skalę zagrożenia, ale również jaka pomoc jest potrzebna i w jaki sposób „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wspiera Kościół w Afryce w ostatnim czasie w pięciu wybranych krajach: Nigerii, Mozambiku, Burkina Faso, Republice Środkowej Afryki oraz Kamerunie. Materiały filmowe będziemy umieszczać na naszm kanale na YouTube, na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej od 26.02 w każde piątki aż do 26.03. Afryka krwawi na naszych oczach, jej rany są głębokie, dlatego zachęcamy wszystkich, byśmy naszymi modlitwami wsparli ich w tym trudnym czasie. Ich cierpienie nie jest dla nas obojętne. Oni są bardzo często poddawani próbie wiary. My, którzy żyjemy w kraju, w którym nie ma krwawych prześladowań chrześcijan jesteśmy poddani próbie miłości. Włączmy się z wielką nadzieją w akcję „Wielki Post dla Afryki”, a także zachęcajmy naszych najbliższych, znajomych, by również dołączyli do nas. Bądźmy aktywni także w przestrzeni mediów społecznościowych, by materiały przez nas udostępniane mogły trafić do jak największej liczby osób. Zachęcamy, by dołączyć do wydarzenia na naszej stronie facebookowej. Dzięki udostępnianiu naszych postów mamy szansę dotrzeć do większej ilości osób w Polsce.

 

Wielki Post to również czas, kiedy szczególnie dzielimy się dobrem z innymi w ramach wielkopostnej jałmużny. Wierzymy, że Pan wynagrodzi Wasze hojne serca we wszelkiego rodzaju łaski i błogosławieństwa. W Drugim Liście do Koryntian (2 Kor 9, 7-8) czytamy:

„Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki”.

Za każdą Waszą pomoc w imieniu naszych braci i sióstr w wierze dziękujemy!

ING Bank Śląski o/ Warszawa

31 1050 1025 1000 0022 8674 7759

W tytule przelewu: WIELKI POST DLA AFRYKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *